31 Jul

Wzrost liczby wielorybów BTC napędzanych przez Rajd Kryptoński (Crypto’s Rally)

Liczba „wielorybów“ (właścicieli dużych Bitcoinów) osiągnęła 18.000, co wynika z ostatniego wzrostu ceny Bitcoinów, według danych dostarczonych przez firmę analityczną Glassnode. Według ekspertów, wszystkie konta o saldzie ponad 1M dolarów w Bitcoins są uważane za wieloryby.

Analitycy twierdzą, że liczba wielorybów odnotowała spektakularny wzrost o 38%, nowe historyczne maksimum po tym, które zarejestrowano w połowie 2019 roku. Ten wzrost liczby właścicieli dużych Bitcoinów zbiegł się w czasie z rajdem BTC, który obecnie handluje ponad 11.000 dolarów.

Eksperci uważają, że wzrost liczby wielorybów jest spowodowany wzrostem wartości ich aktywów w dolarach. Ponadto, dane Glassnode’a wskazują, że giełdy krypto walutowe otrzymały większy napływ aktywów od górników, szczególnie w ciągu ostatnich 24 godzin. Immediate Edge Bajtree poinformowało również, że w ciągu ostatniego tygodnia górnicy wydobyli 6 556 BTC i sprzedali 7 060 BTC, czyli więcej niż wydobyli.

Nie jest to zaskoczeniem, ponieważ po raz pierwszy od roku mogą sprzedać kryptonim o wartości powyżej 11 000 USD. Jednak fakt, że sprzedają one swoje waluty nie jest sam w sobie wystarczający, aby spowodować spadek ceny BTC.